BuurtProkkels in Vlaardingen
Maak kennis met ‘BuurtProkkels in Vlaardingen’, een van de 14 genomineerden van de Gouden Prokkel 2026.
Tijdens de Prokkelweek 2026 organiseerde Westkaap van Philadelphia in Vlaardingen een week vol BuurtProkkels. Deze bijzondere reeks ontmoetingen is genomineerd voor de Gouden Prokkel 2026 in de categorie Beleven en ontmoeten.
Wat gebeurde er?
Van 1 tot en met 6 juni stond Westkaap aan de Agricolastraat in het teken van ontmoeting. Bewoners, buren, vrijwilligers, familieleden en medewerkers kwamen op verschillende manieren met elkaar in contact.
Een groep bewoners liep mee met de avondvierdaagse. Samen wandelen, elkaar aanmoedigen en plezier maken stonden centraal. Dankzij een wandelvrijwilliger liep ook een groep bewoners van een andere zorgorganisatie mee.
Een aantal bewoners bezocht zorgkantoor DSW. Zij maakten kennis met de medewerkers, ontdekten wat hun werk inhoudt en dachten na over de vraag: Wat zou jij doen als je een dag de baas was van DSW?
Ook de buurt deed mee. Tijdens een gezellige koffiemiddag kwamen buren langs om elkaar beter te leren kennen. Eerdere gezamenlijke activiteiten, zoals het maken van een lentekrans en het opfleuren van de binnentuin en een tuin van een ondernemer, hadden al gezorgd voor nieuwe contacten.
De week werd afgesloten met een Broers & zussen-dag. Onder het genot van koffie en iets lekkers werden herinneringen gedeeld, werd er gelachen en ontstonden mooie gesprekken over vroeger, nu en de toekomst.
Voor wie?
De BuurtProkkels brachten bewoners van Westkaap, familieleden, buren, vrijwilligers, medewerkers en mensen uit de wijk samen.
Wat maakte deze Prokkels bijzonder?
Niet één grote activiteit, maar een hele week vol ontmoetingen liet zien hoe verbinding stap voor stap groeit. Door samen te wandelen, koffie te drinken, op bezoek te gaan en herinneringen te delen, ontstonden nieuwe contacten en werden bestaande relaties versterkt.
Waarom genomineerd?
De jury waardeerde deze BuurtProkkels omdat zij laten zien dat inclusie begint in de buurt. Met eenvoudige, laagdrempelige activiteiten werden mensen met en zonder beperking op een natuurlijke manier met elkaar verbonden. Zo groeide niet alleen het onderlinge contact, maar ook het gevoel van samen horen.
Op weg naar de Gouden Prokkel 2026


