Van Prokkelstage naar vaste plek in de bieb – Loes haar verhaal 

“Blij dat ik er ben!” zegt Loes met een brede glimlach. En dat straalt ze uit ook. Iedere vrijdagmiddag is ze in de bibliotheek van Aalten te vinden — tussen de boeken, de bezoekers en haar collega’s. Ze hoort er helemaal bij. 

Een paar maanden geleden was dat nog anders. Loes, 36 jaar woont bij Estinea, werkt 28 uur per week in de sociale werkplaats. Haar grootste hobby? Lezen. Van informatieve boeken krijgt ze geen genoeg — behalve als het over geschiedenis of het heelal gaat. De bibliotheek was al haar favoriete plek, maar dankzij haar Prokkelstage is het nu óók haar werkplek geworden. 

In januari vroeg ze samen met haar begeleider een Prokkelstage aan bij Stichting Prokkel. Na een kennismakingsgesprek mocht ze in juni drie uur meedraaien in de bieb. Ze hielp met opruimen, boeken sorteren en een thematafel inrichten. Het bleek een schot in de roos. “Ik vond het meteen leuk. Toen heb ik gevraagd of ik mocht blijven.” En dat kon! Sinds 10 juni werkt Loes iedere vrijdagmiddag tussen twee en vijf als vrijwilliger. 

Ze voelt zich gewaardeerd, heeft gezellige collega’s en vindt haar werk zinvol. “Ik ben blij dat ik die stap heb gezet. Het is fijn om ergens te werken waar ik echt iets kan bijdragen.” Haar enthousiasme werkt aanstekelijk: ze moedigt anderen aan om ook een Prokkelstage te doen. “Je leert nieuwe mensen kennen, doet ervaring op en wie weet houd je er net als ik een vaste plek aan over.” 

Zie je Loes een keer in de bibliotheek? Zeg gerust hallo of vraag haar om hulp bij het vinden van een boek. Ze helpt je graag. En wie weet — inspireert ze jou om zelf ook een Prokkelstage te proberen.