Wat gebeurt er met beleid in het echte leven?
Die vraag stond centraal tijdens de startbijeenkomst over BeleidsProkkels in de Eerste Kamer.
Een BeleidsProkkel brengt mensen met een (licht) verstandelijke beperking in gesprek met ministeries, UWV en landelijke uitvoeringsorganisaties zoals CAK en Logius. Zij vertellen hoe beleid uitpakt in de praktijk. Wat helpt. Wat schuurt. Wat anders kan.
Stichting Prokkel organiseert deze ontmoetingen tijdens de Prokkelweek. Deelnemers komen uit het hele land en delen hun ervaringen direct met beleidsmakers en uitvoerders.
Op 19 januari kwamen vijftien medewerkers van ministeries en koepelorganisaties bijeen in Den Haag. Zij wisselden ideeën uit over de organisatie van een BeleidsProkkel. Praktische tips kwamen ruim aan bod. Rondleidingen werken goed. Extra collega’s na de lunch zorgen voor meer gesprekken. Een korte video biedt uitkomst wanneer een minister niet aanwezig kan zijn.
Voor deelnemers zonder ervaring leverde dit veel inspiratie op. De conclusie was helder aan het einde van de bijeenkomst:
“Wij doen mee dit jaar.”
Deze BeleidsProkkels vinden plaats op 4 juni tijdens de Prokkelweek. Meedoen? Je kunt je nu al aanmelden.


